Logo Tryskání

Tryskání

line

Povrchová úprava kovů technologií tryskání je v dnešní době velmi rozšířená zejména díky širokému spektru využití v celé řadě oborů, mezi něž patří i autoopravárenství.

S pomocí technologie tryskání lze velmi účinně upravit jak poměrně velké plochy, tak i samostatné výrobky. Opracovaný materiál je po úpravě zbaven nečistot, starých nátěrů, ale i rzi. Tryskání se nejčastěji využívá jako před- úprava materiálu – v dalších fázích je možné nanášet nátěrové barvy, žárový nástřik (metalizaci) či vykonávat jiné povrchové úpravy.

Otryskáním povrchu se mimo jiné zvýší i odolnost povrchové úpravy proti mechanickému poškození. Zdrsněním povrchu výrobku se také vylepší soudržnost lakovaného povlaku s otryskaným povrchem.

pískování

Tryskání metacím kolem

line

Při této metodě se otáčením kola turbíny mění elektrická energie motoru přímo na kinetickou energii abraziva. Metoda se využívá všude tam, kde je potřeba povrch zbavit rzi, otřepů či jiných poškození. Systém je vysoce výkonný, nelze jej však využít k velmi jemnému čištění obtížně dostupných míst.

Technologie

line

K opracování povrchu se používá proud jemných částic – abrazivní materiál (umělý korund, ocelová drť či broky, balotina, granát, atd.).

Čistota otryskaného povrchu se měří parametrem Sa. Standardními hodnotami pro otryskání jsou:

  • Sa – lehké tryskání povrchu
  • Sa 2 – důkladné tryskání povrchu
  • Sa 2,5 – velmi důkladné otryskání
  • Sa 3 – otryskání až na vizuálně čistý povrch

Využití

line
  • Tryskání disků, výfuků, blatníků a dalších autodílů
  • Kostry nákladních automobilů, přívěsů
  • Renovace

a mnoho dalších ...

Tlakovzdušné tryskání

line

U tohoto systému je do oběhu abraziva zařazena tlaková nádoba, do níž se vsype příslušné množství tryskacího prostředku. Při tryskání se automaticky uzavře těsnění v plnícím hrdle a nádoba se natlakuje. Abrazivum je vtlačováno do gumové hadice, kde se mísí se vzduchem a vystupuje ven tryskou. Cyklus tlakového systému je přerušovaný – po vytryskání abraziva je nutné cyklus přerušit. Tlakový systém je velmi intenzivní a užívá se především pro odstraňování starých barev či povrchové zpevňování namáhaných součástí.

Mohlo by Vás také zajímat:

line2

Multicar Most

Prodej komunálních vozidel, traktorů, nového a použitého příslušenství pro zimní i letní údržbu a další.

Audatech

Prodej a servis použitých užitkových vozidel, komunální techniky a malých komunálních vozidel.

Audatech